You are currently viewing Jak często i kiedy kąpać psa?
Jak często i kiedy kąpać psa?

Jak często i kiedy kąpać psa?

  • Post category:Blog

Czy w domu czy na podwórku- nasz psiak jest naszym codziennym towarzyszem, prosi o uwagę, o zabawę , o wspólny spacer. I zarówno jeden jak i drugi wymaga pielęgnacji. Co to oznacza?

Pies na podwórku?

Odwieczne pytanie- jak często kąpać takiego psa?

Kąpiemy wtedy kiedy jest taka potrzeba, ale przy najmniej raz do roku, najlepiej ciepłą wiosną, używając szamponu przeznaczonego dla psów, gdyż pH skóry psa jest inne niż ludzi. Szampon ułatwia usunięcie martwych włosów podczas kąpieli, jednocześnie wzmacnia nowo odrastającą sierść a po kąpieli sierść pozostaje czysta, lśniąca i łatwa do rozczesania. Do wyczesania zimowej sierści możemy użyć specjalnej szczotki czy zgrzebła, które znacznie ułatwią nam ten zabieg. Dbając o systematykę tego zabiegu sprawimy, iż nasz przyjaciel będzie cieszył się zdrową i lśniącą sierścią przez długi czas.

Szczeniak?

Szkoły są różne. I doświadczenia także. Jednak z własnej obserwacji widzę, że najlepiej jest wykąpać szczenię zaraz po nabyciu i nie ma znaczenia to czy pies jest z hodowli czy nie. Taki prosty zabieg a zaoszczędza nam dużo dylematów z zakresu alergii pokarmowych, chorób skórnych czy chociażby pasożytów bytujących na skórze. W sklepach są dostępne specjalne szampony przeznaczone dla szczeniąt, nie zawierające barwników ani soli, nie drażniące delikatnej skóry.

milavet-over-zoo-wyprawka-dla-szczeniąt
Wyprawka dla szczeniąt OVER ZOO

Pies w domu?

Psy przebywające w domu wymagają częstszej pielęgnacji i kąpieli niż te na podwórku. Takie pieski wykazują większą tendencję do wydłużonego okresu linienia, przetłuszczania się skóry, czy przypadkowych incydentów w postaci wytarzania się w czymś bardzo aromatycznym.

We wszystkich tych przypadkach do pielęgnacji używamy szamponów i akcesorii przeznaczonych dla psów. Dostępne szampony oraz szczotki i grzebienie:

lek. wet. Emilia Chmielewska