Czy króliki i świnki morskie lubią się bawić?

  • Blog
  • 3 mins read
You are currently viewing Czy króliki i świnki morskie lubią się bawić?
Czy króliki i świnki morskie lubią się bawić?

Czy króliki i świnki morskie lubią się bawić?

  • Post category:Blog

Przygotowując zabawę i bawiąc się z królikiem nie musimy korzystać z gotowych produktów dostępnych w sklepach. Jeśli nasz królik lubi ryć i kopać w ziemi to możemy w większym pojemniku rozsypać piasek bądź żwirek i nasz pupil na pewno będzie zadowolony, że może bawić się w ten sposób.

Podczas, gdy my zastanawiamy się jak zająć naszego podopiecznego, on może starać się podgryzać nam meble bądź inne domowe rzeczy. Jest to jego naturalne zachowanie, gdyż ściera przez to zęby. Nie mamy na to wpływu, dlatego jedyne, co możemy zrobić to odwrócić jego uwagę zabawkami.

Dobrymi gryzakami będą wówczas np. gałązki:
– brzozy,
– klonu,
– jabłoni,
– gruszki.

Musimy pamięta, że kupując czy robiąc samemu zabawkę dla zwierzaka stosujemy produkty naturalne i niepokryte żadną farbą, klejem, itp. Na rynku jest rozmaity wybór takich przyjemności np. słomiane bądź drewniane zabawki w kształcie warzyw, sznurki z klockami, kolby, domki itp. Ciekawą alternatywą by zająć jego czas będzie też tunel. W różnych wielkościach i z różnych materiałów.
Bardziej niż na materiał zwróćmy także uwagę na to czy królik będzie w ogóle zainteresowany zabawą. Bardzo ważna jest obserwacja zachowań zwierzęcia.

Z kolei świnka morska to zwierzę, które jest z reguły dość leniwe. Aczkolwiek korzystając z zabawek na pewno zapewnimy jej dużo więcej ruchu, zwłaszcza gdy nie mamy dla niej drugiego osobnika. Dlatego istotny jest dostęp do zabawek. Muszą być one odpowiednio dostosowane do potrzeb i budowy świnki. Aby takowe wybrać warto udać się do sklepu zoologicznego i wybrać ciekawe
gadżety. Mimo, iż te gryzonie nie zawsze są bardzo chętne do zabawy to jednak mają dużo energii. Fajnymi akcesoriami będą np. kocyki, legowiska bądź hamaki. Świnka na pewno dobrze je spożytkuje. Pamiętajmy, że te zwierzątko ma słaby kręgosłup, wiec nie należy kupować jej np. kołowrotków, bo zrobimy jej tylko krzywdę. Zwróćmy również uwagę na to, że świnka morska ściera ząbki podobnie jak króliki. Przez to moglibyśmy zainwestować w kupno np. drewnianego domku dla świnek. Będzie go sobie podgryzała, a także chowała się w nim. Te zwierzątka uwielbiają mięciutkie hamaki czy kocyki. Chętnie na nich leżą, skaczą bądź zakopują się w nich, również się tam odprężą i zrelaksują. Fajnym pomysłem będzie zawieszenie torby ziołowej z przysmakami, świnki będą do niej wchodzić i buszować w poszukiwaniu smaczków.