Aromaty do zanęt. Jaki aromat dla jakiej ryby? 

You are currently viewing Aromaty do zanęt. Jaki aromat dla jakiej ryby? 

Aromaty do zanęt. Jaki aromat dla jakiej ryby? 

Wędkowanie jest pasją, która wymaga nabycia ogromnej wiedzy, by połowy były skuteczne. Istotny jest nie tylko dobór dobrej jakości sprzętu do wędkowania czy wybór właściwego miejsca do połowu, ale również poznanie preferencji zapachowych ryb. Nie każdy bowiem wie, że najważniejszym zmysłem, który należy pobudzić u ryby, by jej połów mógł zakończyć się sukcesem, jest  jej węch. Ryby z każdego gatunku mają nieco inne preferencje, jeśli chodzi o zapachy. Na co zwrócić uwagę, wybierać aromaty do zanęt?

Owocowe aromaty do zanęt 

W ofercie naszego sklepu zoologicznego znajdziecie Państwo wiele aromatów do zanęt. Wybór odpowiedniego produktu nie jest prosty, dlatego warto znać preferencje poszczególnych gatunków ryb. Na wiele ryb oddziałują zapachy owocowe. Na przykład aromat bananowy może okazać się przydatny podczas połowu ryb karpiowatych. Podobnie jest w przypadku kokosa, który sprawdzi się podczas połowu karpia, karasia, lina, leszcze czy płoci. Aromat truskawkowy z kolei przypadnie do gustu karpiowi. Oprócz aromatów owocowych na połów warto zabrać ze sobą również aromat czosnkowy, jeśli w danym łowisku występują płocie i leszcze. Przydatny może również okazać się aromat do zanęt o zapachu miodu, ponieważ wpisuje się on w „gust” lina, karasia, i karpia.

Kwiatowe i roślinne aromaty do zanęt 

Dobrej jakości akcesoria wędkarskie w połączeniu z odpowiednimi aromatami do zanęt są gwarancją udanego połowu. Wiele ryb lubi również aromaty kwiatowe. Właśnie dlatego podczas wędkowania przydatny może być aromat szafranowy, ponieważ lubią go amury, liny i karpie. Nostrzyk z kolei sprawdzi się przy połowie karasia, lina, płoci i leszcza. Jeśli wybieramy się na połów sandacza, uklei lub płoci, zabierzmy ze sobą aromat anyżowy. Koper włoski z kolei będzie skuteczny, jeśli chodzi o połów uklei i płoci. Warto również zabrać ze sobą tatarak, ponieważ pomoże on w skutecznym połowie wzdręgi, amura, lina oraz karpia.

Warto pamiętać, że oprócz wędki, zanęt czy innych akcesoriów przyda się również odrobina szczęścia, która nie zawsze sprzyja wędkarzom. Każde łowisko rządzi się innymi prawami, jednak zabierając ze sobą odpowiednie akcesoria, z pewnością można zwiększyć szanse na udany połów. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu zoologiczno-wędkarskiego, gdzie możecie Państwo znaleźć wiele akcesoriów wędkarskich, które z pewnością przydadzą się podczas letnich weekendów spędzonych nad jeziorem.